GorhamSchool District

Skip to main content
Main Menu Toggle

Coaching Staff

 

                                          Fall Sports

Cheerleading

Julie Dvilinsky [email protected]

 

Cross Country

Jason Tanguay [email protected]

 

Field Hockey

(V) Becky Manson-Rioux [email protected]

(JV) Amber Hatch [email protected]

(FT) Meredith Bickford  [email protected]

 

Football

(V) Sam Morrison [email protected]

(JV) Abe Tabachnick 

 

Golf

(V) Scott Nevers  [email protected]

(JV)

 

Girls Soccer

(V) Jeanne Zarrilli [email protected]

(JV) Steve Martin [email protected]

(FT) Brian Penley [email protected]

 

Boys Soccer

(V) Nicholas Viola  [email protected]

(JV)Dave Homa [email protected]

(FT) Jeremy Turner

 

Volleyball

(V) Emma Tirrell  [email protected]

(JV)Kristy Plaud [email protected]

 

                                  WINTER SPORTS

Girls Basketball

(V) Laughn Berthiaume [email protected]

(JV) Aaron Oullette [email protected]

(FT) Neile Nelson [email protected]

 

Boys Basketball

(V) Mark Karter [email protected]

(JV) Chris Crosby [email protected]

(FT) Rus Willette [email protected]

 

Cheerleading

Julie Dvilinsky [email protected]

 

Ice Hockey - Girls

(V) Mary Vaughan [email protected]

(JV)

 

Ice Hockey - Boys

(V) Shawn Sullivan  [email protected]

(JV) Chris Roop [email protected]

 

Indoor Track

(Girls) John Caterina [email protected]

(Boys) Jason Tanguay [email protected]

 

Swimming

(V) William York  [email protected]

(Assistant) Vanessa Gauger [email protected]

 

Alpine Skiing

(V) Sean Munkasci [email protected]

 

Wrestling

(V)  Benny Watson [email protected]

                                   

                               SPRING SPORTS

Baseball

(V) Chuck Nadeau  [email protected]

(JV) James Welsch [email protected]

(FT) Ed Smith  [email protected]

Softball

(V) Phil McGouldrick  [email protected]

(JV) Charles Wallace  [email protected]

(FT) Steve Drew [email protected]

Boys Lacrosse

(V) Clayton Jones   [email protected]

(JV)  Zach Bryant   [email protected]

(FT) Brian Trapani   [email protected]

Girls Lacrosse

(V) Meredith Bickford  [email protected]

(JV) Sarah Dolley  [email protected]

Boys Track

Jason Tanguay  [email protected]

Girls Track

John Caterina  [email protected]

Boys Tennis

Aaron Landry  [email protected]

Girls Tennis

Nicole Bergeron  [email protected]